Wiele osób zastanawia się, czym dokładnie jest precyzyjna produkcja i co ona robi. W tym artykule chcielibyśmy to wyjaśnić i przedstawić listę aspektów, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze takiego producenta.

Producenci produktów precyzyjnych używają specjalnych projektów utworzonych za pomocą programów CAD (Computer Aided Design) i CAM (Computer Aided Manufacturing) do tworzenia skomplikowanych części. Zazwyczaj wymaga programowania i korzystania ze sprzętu CNC (sterowanego numerycznie). Maszyny CNC są w stanie wyprodukować dokładnie wymagane wymiary produktu.

Wiertarki, szlifierki, robotyka o dużej prędkości, frezarki i piły mogą być stosowane w produkcji precyzyjnej.

Co robi producent precyzyjny?

Precyzyjny producent jest bardzo wszechstronny – może wytwarzać komponenty w różnych branżach – takich jak lotnictwo, definicja, transport i medycyna. Maszyny precyzyjne mogą być stosowane z materiałami takimi jak brąz, szkło, grafit i plastik.

Kiedy potrzebujesz producenta precyzyjnego?

Jeśli potrzebujesz obrabiać komponent w większym produkcie, możesz poprosić producenta precyzyjnego o pomoc. Może być stosowany do rzeczy, które wymagają dbałości o szczegóły, a także do ścisłego przestrzegania specyfikacji. Przy wyborze producenta precyzyjnego należy wziąć pod uwagę 6 rzeczy:

Jak duże / małe są części? Są firmy produkcyjne, które przetwarzają małe części, podczas gdy inne przetwarzają większe elementy.

Ile części jest potrzebnych? Potrzebujesz prototypu? A może potrzebujesz setek do tysięcy komponentów do produkcji? Chociaż założenie wielu firm będzie kosztować więcej, możesz zaoszczędzić więcej na dłuższą metę, zamawiając masowo.

Czy pracownicy wyglądają na zadowolonych? Firma może wiele powiedzieć o sobie poprzez zachowanie swoich pracowników. Szczęśliwi i pomocni pracownicy wykazują dobrą kulturę korporacyjną, która prowadzi do wysokiego zadowolenia klientów. Jeśli pracownicy nie lubią tam pracować, nie czują się zmotywowani do oferowania produktu wysokiej jakości.

Czy znasz już specyfikacje, czy chcesz, aby producent pomógł w inżynierii? Ma to kluczowe znaczenie dla opracowania prototypu.

Czy firma jest blisko ciebie? Jeśli chcesz ściśle współpracować z inżynierami firmy, bardziej praktyczne jest wybranie producenta, który jest bliżej Ciebie.

Rozważ również wysyłkę. Jeśli firma znajduje się w pobliżu, produkt może dotrzeć bezpośrednio do Ciebie, co zmniejsza koszty wysyłki.

Czy chcesz, aby producent przechował gotowy produkt? W takim przypadku możesz skorzystać z wyboru producenta z programem zarządzania zapasami.