Ćwiczenia uderzające są bardzo ważne dla młodych zawodników i jedno z najlepszych ćwiczeń uderzających, jakie trener może zastosować, aby nauczyć dyscypliny rekordu. Bardzo ważne jest, aby pałkarz nauczył się zbliżać do rekordu zamiast po prostu wymachiwać na każdym boisku. Dlatego ćwiczenie to ma kluczowe znaczenie dla całego makijażu pałkarza.

To ćwiczenie rozpoczyna się od ekranu znajdującego się wystarczająco blisko płyty, aby uderzający trener miał doskonałą kontrolę. Każdy odbijający otrzymuje następnie do dziesięciu boisk, chociaż dozwolone są tylko trzy uderzenia. Zanim pałkarz nadepnie na talerz, zostaje mu powiedziane, ile obecnie ma uderzeń, ponieważ ma to bezpośredni wpływ na to, jak pałkarz radzi sobie z boiskami.

Kiedy odbijacz wchodzi na płytę z nowym obliczeniem, najpierw pokazuje trenerowi pitchingowi, gdzie lubi piłkę. Jeśli boisko znajduje się w strefie uderzenia napastnika, a on lub ona się kołysze, liczba podziałek jest zmniejszana o jeden. Jeśli pole znajduje się poza tym polem, ale gracz nadal się kołysze, odbijający traci nie tylko to pole, ale także pole dodatkowe. Jeśli pole znajduje się poza tą strefą uderzenia, a gracz nie huśta się, pole w ogóle się nie liczy. Jeśli boisko znajduje się poza strefą uderzenia, a gracz wykonuje ruch, traci połowę swoich pozostałych ruchów.

W przypadku uderzenia kara za huśtanie się na polu poza strefą uderzenia jest mniej dotkliwa, ponieważ gracz traci tylko to pole plus jeszcze jedno. Wynika to z faktu, że miotacze zwykle podążają za pałkarzem podczas uderzenia, co utrudnia upuszczenie tych boisk.

Jeśli są dwa trafienia, celem pałkarza jest jak najtrudniejsze. Jeśli gracz wykona zamach na polu znajdującym się w strefie trafienia, traci tylko to pole plus jeszcze jeden. Jeśli pole zostanie zajęte w pobliżu strefy uderzenia, jest to dodatkowa kara za pole, ponieważ sędziowie zwykle wspominają o uderzeniach granicznych, jeśli strzelono już dwie bramki. Jeśli wykonasz oczywiste uderzenie, ten gracz jest całkowicie skończony, ponieważ nigdy nie jest dobrym pomysłem wykonanie trzeciego uderzenia.

Celem każdego odbijającego, który dokona tego ćwiczenia, jest upewnienie się, że przejdzie on przez wszystkie dziesięć pól bez malowania. Upewnij się także, że Twoi gracze wiedzą, że każdy strzał, do którego dzwonisz, to krzyk. Właśnie w ten sposób sędzia wykona połączenie. Ucząc swoich graczy podejścia do planszy na podstawie liczby trafień, możesz sprawić, że będą mądrzejsi. Dają im także lepsze wyobrażenie o tym, gdzie jest strefa uderzenia, dzięki czemu wiedzą, które skoki wziąć i kiedy wyciąć.