Dwa razy w roku próbuję wyjść z biura i odwiedzić tak zwane „Power Business Retreat”. Swoją wyjątkową podróż odbyłem sam i dlatego miałem okazję obserwować ludzi wokół mnie.

Podczas śniadania w formie bufetu obserwowałem, jak mężczyźni i kobiety ładują jedzenie na talerze. Talerz po talerzu ze stertami jedzenia przyniesiono do stołu na wystawie. Straszna część; Kilka talerzy było tylko dla jednej osoby.

Jako świadek tego zachowania z pierwszej ręki, aby jak najlepiej wykorzystać ofertę, zastanawiałem się, czy jest to zachowanie, które właściciele firm robią w swojej codziennej pracy. Czy ludzie chwytają każdy produkt, usługę i aplikację w zasięgu wzroku do użytku w ich firmie? Czy wypróbowujesz każdą nową aktualizację mediów społecznościowych, która pojawi się na rynku?

Czy napełniasz talerz więcej, niż możesz spożywać?

Byłam

Pomyślałem o tym i zastanawiałem się, gdzie w moim sklepie gryzłem więcej, niż mogłem przeżuć? Po rzetelnym przeglądzie własnego zachowania polegającego na nadmiernej konsumpcji zidentyfikowałem trzy obszary, w których mój talerz był zbyt pełny.

1. Śledź wielu „guru”, którzy codziennie wysyłają biuletyny

To wspaniałe, że dziś ludzie są gotowi dzielić się swoją wiedzą za pośrednictwem biuletynów. Możesz zarejestrować się w celu uzyskania tych informacji za naciśnięciem jednego przycisku i dostarczyć je do swojej skrzynki odbiorczej.

Uświadomiłem sobie jednak, że było o wiele więcej biuletynów, niż mogłem przeczytać lub nadążyć. Następnie zrezygnowałem z wielu i zachowałem 2 lub 3, które moim zdaniem przyniosłyby mi największą wartość. Są one otagowane, dzięki czemu mogę je znaleźć w skrzynce odbiorczej i wrócić do nich później w ciągu dnia.

2. Powiedz tak, aby umówić się na kawę, która zajmuje wiele godzin w ciągu dnia

Jeśli zaakceptujesz „spotkanie przy kawie” z kimś, kto mnie prawie nie zna, zazwyczaj oznacza to, że ktoś chce bezpłatnej konsultacji. 45 minutowa rozmowa wkrótce potrwa półtorej godziny, jeśli usuniesz uprzejmości społeczne.

Dodaj 20-30 minut w każdą stronę, aby dojeżdżać do pracy, a zajmuje to dwie i pół godziny dziennie. Jest to cenny czas, który możesz poświęcić na pracę w swojej firmie w celu generowania aktywów.

Zdjąłem tego rodzaju spotkanie ze swojego talerza i zastąpiłem je zamiast tego 15-20 minutowym połączeniem. Zachowaj kawę na śniadanie.

3. Sam podejmuję się kreatywnych projektów

Wszyscy już to słyszeliśmy, baw się swoimi mocnymi stronami i zlecaj swoje słabości. Mimo że uwielbiam pracować nad kreatywnymi aspektami mojej firmy, czas potrzebny na ukończenie projektu zabrałby mi 10 do 20 razy więcej niż ekspert w tej dziedzinie. Podejmowanie kreatywnych projektów całkowicie przeciąża moją płytę.

Daj ludziom, którzy wykonują to codziennie, pracę twórczą i daj im czas na robienie rzeczy, które generują przychody.

To niesamowite, o ile ja lżejszy.

Chcę usłyszeć od ciebie. Gdzie możesz zdjąć rzeczy z talerza? Zostaw swój komentarz na naszej stronie na Facebooku lub tweetuj o swoich przemyśleniach.