Płyty stalowe PVQ cieszą się od dawna reputacją w branży. Jest stosowany w zbiornikach ciśnieniowych i kotłach, ponieważ może wytrzymać wysokie ciśnienia. Bez użycia blachy stalowej PVQ istnieje ryzyko, że metal nie wytrzyma ciśnienia – a następnie nastąpi wyciek lub wybuch.

PVQ oznacza jakość naczynia ciśnieniowego i daje dobre wyobrażenie o tym, do czego jest używany. Stop ten jest również wyjątkowo odporny na korozję. Możesz używać tego materiału w wodzie i na obszarach, gdzie jest wiele substancji chemicznych, nie martwiąc się o korozję. Oferuje wysoką wartość, dzięki czemu wiesz, że materiał będzie miał znaczny czas.

Nie chcesz używać metalu w żadnej sytuacji, szczególnie w pojemnikach i kotłach, które łatwo zginają się lub korodują pod ciśnieniem.

Szczególną cechą PVQ jest to, że jest stopem o średniej zawartości węgla. Zawiera różnorodne elementy na najwyższym poziomie ASTM, aby zapewnić dodatkową wytrzymałość na ściskanie. Takie pierwiastki obejmują mangan, siarkę, fosfor i krzem. Każdy z tych elementów pomaga zapewnić wytrzymałość potrzebną metalowi do działania.

Gazy i ciecze często umieszcza się w pojemnikach pod ciśnieniem. To ciśnienie sprawia, że ​​tak ważne jest, aby mieć stalową płytkę PVQ. Gdyby to była presja otoczenia, prawdopodobnie można by użyć innych materiałów. Jednak ze względu na presję musisz myśleć inaczej o materiałach.

Wszystko w płytach stalowych PVQ jest zaprojektowane tak, aby wytrzymać nacisk. W ten sposób możesz zbudować statek (lub kocioł) bez obaw o problemy. Wreszcie, chcesz trzymać ciecze i gazy w zbiorniku ciśnieniowym bez obawy, że wybuchnie, wyciek lub spowoduje inny problem.

Kup blachę stalową PVQ

Nie można zamówić blachy stalowej i założyć, że jest to jakość naczynia ciśnieniowego. Zamiast tego musisz dokładnie określić, czego chcesz. Musisz także określić klasę, do której należą A285, TC128 i A516. Każda szarość różni się właściwościami mechanicznymi. Obciążenie rozciągające, jak również granica plastyczności i wydłużenie będą różne. Oznacza to, że musisz wybrać, co robisz i co chcesz w nim przechowywać, zanim wybierzesz rodzaj blachy stalowej, której potrzebujesz do swojego projektu.

Poświęć czas na rozmowę z dostawcą stali, aby dowiedzieć się więcej o różnych dostępnych gatunkach i ich właściwościach mechanicznych. Ułatwia to wybór odpowiedniej blachy stalowej PVQ.