Smart Lipo jest po prostu inteligentny. Jest to najnowsza innowacja w technologii liposukcji medycznej. Jest to laserowa metoda lipolizy, która oferuje rewolucyjne, minimalnie inwazyjne leczenie usuwania tłuszczu.

W przeciwieństwie do tradycyjnej liposukcji lipoliza laserowa jest ukierunkowana na tkankę tłuszczową, natychmiast ją topiąc, dzięki czemu można ją łatwo osuszyć przez kaniulę lub w inny sposób wchłonąć przez układ limfatyczny organizmu. Kaniulę traktuje się źle, jakby lekarz grał na skrzypcach pod naskórkiem, ponieważ poruszano ją tam iz powrotem, aby doprowadzić światło lasera do komórek tłuszczowych. Gdy światło lasera uderza w komórki tłuszczowe, komórki tłuszczowe łatwo się rozdzielają i opróżniają przez rurkę kaniuli. Układ limfatyczny naszego organizmu usunie płynne komórki tłuszczowe, które nie zostaną całkowicie opróżnione po operacji.

Smart Lipo jest również korzystny, ponieważ stymuluje tworzenie kolagenu pod skórą przez okres do 3 miesięcy bezpośrednio po zabiegu. Kiedy tak się stanie, skóra zostanie napięta, gdy skóra goi się po operacji. Kolagen jest podstawową tkanką łączną, która utrzymuje skórę i nadaje jej młodzieńczy wygląd. Kolagen degraduje się z wiekiem, a skóra staje się luźniejsza. Jest to główna przyczyna zmarszczek na skórze. Produkcja kolagenu po operacji nadaje znacznie młodszy wygląd leczonej części ciała pacjenta.

Dodatkową konsekwencją operacji Smart Lipo wspomagającej produkcję kolagenu jest reakcja na fale świetlne i ruch kaniuli. Długości fal skierowane przez laser w pobliżu miejsca pod powierzchnią naskórka sprzyjają rozwojowi kolagenu jako mniej lub bardziej „efekt uboczny” pierwotnego leczenia, ale w tym przypadku jest to dobry efekt uboczny. Efektem jest lepszy i bardziej spłaszczony wygląd po całkowitym wyleczeniu.

Długoterminowe efekty zabiegu liposukcji laserowej są wyjątkowe. Od lasera stosowanego do stopienia komórek tłuszczowych w miejscu po zamykanie naczyń włosowatych krwi w celu zmniejszenia krwawienia, korzystne jest wytwarzanie kolagenu i wreszcie brak urazu tkanki głębokiej. Nie bez powodu Smart Lipo nazywa się terminem „inteligentny”. To inteligentna „liposukcja”, która wyprzedza tradycyjne procedury liposukcji.