seo” data-max-rows=”2″>

Cześć, uzależnieni od Starcraft 2 i wszyscy, którzy interesują się tylko Battlecraftem – obecnie najpopularniejszą mapą UMS! To jest przewodnik, jak pokonać przeciwników za pomocą najnowszych strategii Battlecraft.

Ok, zacznijmy od podstaw:

Jest to prawdopodobnie wada obecnego projektu Battlecraft, ale pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to poczekać, aż przeciwnik wyśle ​​ci kilka jednostek. Na początku może to być nudne, ponieważ większość graczy czeka, aż ktoś wykona pierwszy ruch. Ale ten, kto najpierw wysyła niektóre jednostki, stawia się w złej pozycji, co może prowadzić do straty. Później powiem ci, co możesz z tym zrobić i jak możesz obrócić mecz na swoją korzyść we współpracy z naszym partnerem (jeśli grasz w Battlecraft 2vs2).

Zobaczmy teraz, które jednostki i kombinacje jednostek są odpowiednikami innych. Pamiętaj – Twoim zadaniem jest przeciwdziałanie jednostkom poprzez wysyłanie jednostek po niższej cenie, abyś mógł mieć więcej minerałów niż przeciwnik, by zadać śmiertelny cios.

Zergling , Dość często widzisz kogoś, kto wysyła przeciw tobie zerglingi. Są bardzo szybkie i mogą zadawać znaczne obrażenia, dopóki nie poradzisz sobie z nimi. Powinieneś uważać, ile stosów jednostek przeciwnik wysyła przeciwko tobie. Jeśli jest tylko jeden stos zerglingów, najlepiej wysłać przeciwko nim stos zelotów. Zeloci są bardzo dobrzy wobec parzystej liczby zerglingów, ale nad tym dokładnie nie pracujemy. Jeśli twój przeciwnik wysyła przeciwko tobie wiele ładunków zerglingów, zastanów się nad ich zwalczeniem za pomocą Hellions (przeciwko 2 lub 3 ładunkom zerglingów) lub Colossus (przeciwko maksymalnie 5 ładunkom).

gorliwiec , Zeloci są teraz dość silni przeciwko lekkim jednostkom naziemnym (marines, zergling, hydraliski), ale słabi przeciwko jednostkom pancernym. Jeśli jest tylko jeden stos fanatyków, prawdopodobnie lepiej wybrać bankiety. Jeśli jest więcej niż jeden stos Zealotów, powinieneś także wybrać Kolos.

Banelings , Jest to dość trudne, jeśli nie traktujesz karaluchów jako kontrataków. Karaluchy są całkiem dobre w bankietach i wydaje się, że nie ma lepszego kontrataku. Możesz także użyć Kolosa, aby uzyskać bardzo dobrą jednostkę przeciwświatłową, ale jeśli liczba banelingów jest znacząca, cały Kolos zostanie wysadzony większą ilością banelowań na pilonie (lub kryształu życia, jak) nazywa to) uruchom to)

Mutalisk , Masowy atak Mutalisk może być trudny do pokonania, jeśli nie wiesz, jaki jest najlepszy kontratak. A najlepszym kontratakiem jest Archon z silnym atakiem aoe. I znowu – powinieneś obserwować, ile stosów lub muta przeciwnik wysyła przeciwko tobie, i na pewno możesz temu przeciwdziałać za pomocą połowy tej liczby archontów.

Ultralisk , Mass Ultralisk może być przerażający. Nie ma sensu walczyć z nimi za pomocą jednostek powietrznych, ponieważ opancerzone ultra-limonki po prostu przebiegają i tupią Pilonem. Najlepszym sposobem na spotkanie z Mass Ultralisk jest nieśmiertelność. Jeśli twoi przeciwnicy wyślą ci wielkie heroiczne ultraliski (większe i trudniejsze), możesz bezpiecznie ich przeciwdziałać za pomocą kombinacji stosu nieśmiertelnych (co powinno pozostawić ich na chwilę) i stosu czołgów oblężniczych, które to robią absurdalne obrażenia zadawane potężnym jednostkom pancernym.

W porządku Teraz, gdy znasz podstawy, możesz zobaczyć niektóre z najbardziej śmiercionośnych kombinacji, których prawie nie da się odeprzeć.

Zeloty poziomu 2, nieśmiertelni i duchy poziomu 2 , Aby zbudować tę kombinację, potrzebujesz nakładki minerałów (2000). Bądź szybki i buduj jednostki we właściwej kolejności:
1 stos zealotów na poziomie 2 (będą steptować wszystkie zerglingi i marines, które są dobre dla nieśmiertelnych)
Nieśmiertelny stos 1 poziomu 2 (staną się Ultraliskami i Archontami – najtrudniejszym wrogiem duchów – zbroją)
2 stosy duchów poziomu 2. To powinno ustawić twoje minirale z 2000 na 0. Gdy zdobędziesz coraz więcej minerałów, wydaj je wszystkie na zerglingi. Wystarczy wysłać falę za falą, aż przeciwnik straci swojego pilona. Zerglingi są potrzebne, aby przyjąć obrażenia, które w innym przypadku zostałyby zadane twojej głównej grupie Zealots + Immortals + Spirits.

Krążowniki bojowe i Thora , Ta kompozycja jest dość prosta – jeśli wydasz 2000 minerałów na 2 stosy Battlecruiserów i jeden stos Thorów (ponieważ Battlecruisers i Thor kosztują 600 minerałów na stos). Chcesz także wysłać fale Zerglingen, ale nieco później, kiedy twoje krążowniki i Thora znajdą się w połowie drogi do przeciwnika Pilona. Wynika to z faktu, że krążowniki i Thor są dość powolne i nie chcesz marnować zerglingów, gdy Twoja główna grupa jednostek jest wciąż w ruchu

Mam nadzieję, że ten przewodnik pomoże Ci wygrać więcej meczów w Battlecraft! Powodzenia i miłej zabawy!