Z czasem skóra traci elastynę i kolagen i łatwo staje się podatna na blizny. Blizny mogą obniżyć poziom pewności siebie i mieć ogromny wpływ na jakość życia. Blizny są jednym z najczęstszych rodzajów trądziku pospolitego, które występują na twarzy i znacznie osłabiają życie społeczne ludzi. Jedną z najbardziej skutecznych metod pomagających pozbyć się drobnych linii, zmarszczek i blizn jest dziurkowanie mikroigłą. Proces ten łączy zarówno kolagen, jak i elastynę, co pomaga zmniejszyć przebarwienia, problemy z przerzedzeniem skóry i blizny, które sprawiają, że skóra jest bardziej żywa.

Mikroigła do blizn, znana również jako terapia indukcyjna kolagenem (CIT), to zabieg kosmetyczny polegający na nakłuciu skóry małymi sterylnymi igłami. Jest to metoda leczenia blizn. To urządzenie składa się z wielu cienkich igieł, które w kontrolowany sposób przebijają skórę. Proces gojenia rozpoczyna się, gdy ciało napotyka na przebicie, takie jak uraz, i rozpoczyna proces gojenia, który pomaga w tworzeniu kolagenu i elastyny ​​- dwóch białek strukturalnych, które zapewniają gładszy, młodzieńczy wygląd. Proces obejmuje małe ręczne urządzenie do zwijania, które jest pokryte wieloma małymi, blisko rozmieszczonymi igłami. Urządzenie toczy się po skórze, a igły tworzą maleńkie dziurki, nie uszkadzając naskórka.

Cały proces powstawania blizn igłowanych wymaga maksymalnie 5-6 sesji w zależności od rodzaju skóry. Dermatolog zmniejsza blizny i działa przeciwstarzeniowo na skórę, zmniejszając poziom cellulitu w skórze, zmniejszając w ten sposób ryzyko hiperpigmentacji. Jest to minimalnie inwazyjna procedura, która pomaga uzyskać naturalną jędrność i zmniejszyć drobne zmarszczki na twarzy. Ten niedrogi proces usuwania blizn dotyczy wszystkich rodzajów skóry, zarówno cienkich, jak i wrażliwych.

Rzućmy okiem na zalety terapii mikroigłowaniem

  • Mikro-igłowanie blizn poprawiłoby teksturę skóry. Ta minimalnie inwazyjna procedura redukuje przebarwienia i blizny, dzięki czemu skóra jest gładka i pozbawiona trądziku.

  • Blizny powstają z powodu nieprawidłowego tworzenia kolagenu, który może rozbijać blizny i wytwarzać elastynę i kolagen, co prowadzi do zdrowego wzrostu skóry.

  • Zabieg pomaga odzyskać naturalną jędrność i zmniejszyć drobne linie, tym samym odmładzając skórę.

  • Mikro igłowanie jest bardzo skuteczną, wydajną, powtarzalną i spójną metodą.

Udowodniono, że jedną z najlepszych metod leczenia zanikowych białych blizn, napinania skóry, terapii rozstępów, gojenia się trądziku i tekstury skóry jest mikro igła. Korzystając ze specjalnego sprzętu, dermatolog skutecznie ożywia blask i blask twojej skóry.