Podziwiam moich klientów kolekcjonerów antyków, którzy tak pasjonują się kolekcjonowaniem antyków i zabytkowych przedmiotów, które są dosłownie tak zwyczajne. Możesz zbierać łyżki, talerze lub buty. Ty i ja możemy myśleć, że te przedmioty są tak powszechne, że zbieranie jest na granicy zbierania śmieci. Te kolekcjonerskie antyki i zabytkowe przedmioty są tak powszechne, że bierzemy je za pewnik. Moi przyjaciele kolekcjonerów widzą coś więcej niż codzienne życie i powszechność tych zabytkowych i zabytkowych przedmiotów, i to jest sekret ich chęci kolekcjonowania takich przedmiotów.

Nie dla nich złoty lub srebrny przedmiot sztuki lub francuskie antyki, które są ozdobione skorupą żółwia lub kością słoniową lub inkrustowane macicą perłową. Nie interesują ich antyczne pozytywki, które kosztują tysiące. Nienawidzą tego bogactwa i kontynuują ze starymi, zabytkowymi butami noszonymi przez żołnierza wielkiej wojny lub z antyczną płytą cynową znaną ze swojej zwykłości, bez żadnych dekoracji i wykonaną z materiału, który jest obecnie pogardzany przez kolekcjonerów będzie. Chromowana łyżka Blackpool z lat 60. XX wieku wzbudziła ich zainteresowanie, mimo że została wyprodukowana w tysiącach partii. Ci sprytni czytelnicy poczują, że pieniądze dla tych kolekcjonerów nie stanowią problemu. Inspiruje je nie wartość poszczególnych elementów, ale miejsce, w którym poszczególne elementy pasują do ich kolekcji. Każdy zakupiony element przyczynia się do historii tych wspólnych przedmiotów, a jeśli w niektórych przypadkach zebrali tysiące antyków i zabytkowych przedmiotów, powstaje prawdziwy gatunek ich działalności.

Widziałem kolekcję zabytkowych i zabytkowych butów z połowy XVIII wieku, a cała kolekcja pokazuje, że jest to kolekcja inspirowana. Większość zabytkowych butów kosztuje grosze, ale od czasu do czasu znajdowano specjalne, a kolekcjoner musiał je głęboko kopać, aby je zdobyć. Jednym z takich przykładów był zabytkowy metalowy but dla dziecka pracującego w odlewni żelaza. Jest pod wieloma względami imponującym antykiem i zachęca nas do pytania, czy dzieci są obecnie wykorzystywane w podobny sposób. a czym jest żelazny but, który charakteryzuje ich cierpienie, które opowie ich pokoleniom o swoich doświadczeniach?

Teraz widzimy, że chociaż większość kolekcjonerów antyków zbiera insygnia bogatych i sławnych z dawnych czasów, zbieranie rzeczy codziennych może być jeszcze bardziej satysfakcjonujące, zwłaszcza jeśli przypomina nam, jak wyglądało życie większości naszych przodków, którzy nigdy nie sądzili, że ich talerze lub łyżki, a nawet zużyte buty, były częścią kolekcji antyków, które cenił kolekcjoner w XXI wieku. Gdyby byli w stanie zrozumieć taką minioną epokę, z pewnością uznaliby takich kolekcjonerów za szalonych. Następnym razem, gdy kupisz antyki, sprawdź, co zbierają inni, i rozpocznij rozmowę. Może zmienić twoje życie, jeśli masz w dłoni mały metalowy but lub może znajdziesz własny odpowiednik tego imponującego antyku, który pozwoli Ci utrzymać się na podłodze w przyszłości.