Gumowy uchwyt na tablicę rejestracyjną chroni zderzak przed przypadkowymi zadrapaniami, które mogą wystąpić podczas parkowania lub gdy ktoś nieostrożnie wjedzie do Ciebie podczas parkowania. Chociaż gumowy uchwyt na tablicę rejestracyjną nie zapewnia ochrony przed wypadkami, odpowiednie zabezpieczenie zderzaka zamontowane na tabliczce znakomicie sprawdza się w tym, co zostało zaprojektowane.

W dużych miastach, takich jak Nowy Jork, gdzie prawdziwe „wojny parkowe” mają miejsce w dzień i w nocy, gumowy uchwyt tablicy rejestracyjnej lub inne zabezpieczenie zderzaka jest niemal koniecznością. Parkowanie uliczne w dużych miastach jest frustracją, bezskutecznością i zgagą. Miejsca parkingowe są cenne, a kierowcy często wciskają się w miejsca między samochodami, które byłyby trudne dla samochodów, które są jeszcze mniejsze niż ich własne.

Zabezpieczenie zderzaka może wyeliminować wiele nierówności, które występują, gdy dwa samochody spotykają się na tablicy rejestracyjnej. Nikt nie wygrywa, ponieważ tył jednego samochodu ma wgniecenia w zderzaku, a przód drugiego samochodu ma zniekształconą płytkę lub gorzej. Gumowe ramy płyt ochronnych mogą usunąć większość tych uszkodzeń.

Równoległe parkowanie może oczywiście również spowodować uszkodzenie boków zderzaków. Osłona zderzaka zamontowana na wsporniku nie chroni przed tego rodzaju uszkodzeniami, ale dla tego, co zaprojektował, odpowiedni model zapewnia pewną ochronę.

Czego należy szukać w gumowym uchwycie tablicy rejestracyjnej?

Rozmiar

Większość osłon zderzaka zamontowanych na wsporniku jest nieco szersza i wyższa niż standardowa rama rejestracyjna. Głębokość lub grubość uchwytu płyty do ochrony zderzaków jest znacznie większa. Niektóre ramy mają głębokość do dwóch cali lub więcej grubego gumowego materiału, który ściska się przy uderzeniu, a następnie powraca do pierwotnego kształtu.

Materiał

Chcesz, aby gumowy uchwyt tablicy rejestracyjnej pochłaniał wstrząsy, a następnie powrócił do swojego pierwotnego kształtu, aby uchronić się przed kolejnym urazem. Idealnie materiał powinien być mocny, ale także elastyczny w oblodzoną zimę.

Chcesz, aby ochraniacz zderzaka był wykonany z materiału, który nie tylko pochłania wstrząsy, ale także jest odporny na warunki pogodowe i może wytrzymać deszcz, śnieg lub inne warunki pogodowe.

Metalowe uchwyty tablic rejestracyjnych są znane z utraty połysku, zginania i korozji. Gumowy uchwyt tablicy rejestracyjnej zastąpi ramę i nigdy nie rdzewieje ani nie wygina się, jeśli zostanie wykonany z odpowiednich materiałów.

Większość uchwytów gumowych jest wykonana z gumy piankowej i może ulec uszkodzeniu przez słońce. Światło ultrafioletowe ze znaku nie jest fanem gumy piankowej ani plastiku. Upewnij się, że każdy zakupiony uchwyt może wytrzymać nieustanne słońce dzień po dniu i rok po roku bez uszczerbku dla jego wydajności.

Sprzęt

Każdy pojazd jest inny. Większość jest dostarczana z co najmniej niektórymi elementami montażowymi, ale niektórzy oczekują użycia istniejących śrub mocujących tablice rejestracyjne. Problem polega na tym, że osłony zderzaka uchwytu płyty są grube, a istniejące śruby mogą nie być wystarczająco długie.

Należy również pamiętać, że większość producentów oczekuje, że naprawisz osłony zderzaka za pomocą czterech śrub. Chociaż w większości tablic rejestracyjnych i wsporników jest miejsce na cztery śruby, do montażu można użyć tylko dwóch górnych. Jeśli tablica rejestracyjna i wspornik są przymocowane tylko za pomocą dwóch górnych śrub, należy wyregulować mocowanie, aby osłona zderzaka mogła używać wszystkich czterech mocowań śrub.

Najwyższa ochrona

Kiedy większy samochód wjeżdża z powrotem do twojego samochodu, często przejeżdża przez wspornik tablicy rejestracyjnej i zderzak, potencjalnie powodując znaczne zarysowania i inne uszkodzenia. Niektóre modele gumowych uchwytów do tablic rejestracyjnych posiadają gumowe przedłużenie ochronne nad uchwytem, ​​które może pomóc przynajmniej w części z tego uszkodzenia.

Zabezpieczenie śrubowe

Nawet jeśli ktoś się wycofuje, istnieje ryzyko odpowiedzialności. Bez dowodów wideo lub fotograficznych pozbawiony skrupułów kierowca mógłby obwinić cię za swój samochód. Najczęstsze uszkodzenia występują, gdy uderzą w samochód w przednią tablicę rejestracyjną, a wspornik i śruby powodują zadrapania, wgniecenia, a nawet dziury w tylnym zderzaku.

Aby temu zapobiec, większość gumowych osłon zderzaków ma zabezpieczenie śrubowe, które stanowi dodatkową warstwę materiału ochronnego wokół obszaru śruby, aby zapobiec uderzeniu śrub i uszkodzeniu innych zderzaków pojazdu.

To wygląda

To może nie być na czubku głowy, ale te osłony zderzaka są grube i zmieniają wygląd przedniej części samochodu. Nie każdy projekt uzupełni Twój pojazd. Spójrz na różne dostępne projekty i, w tych samych warunkach, wybierz taki, który nie wygląda zbyt okropnie.

Jeśli mieszkasz w dużym mieście i parkujesz na ulicy, Twojemu samochodowi grozi niebezpieczeństwo, że kierowcy spróbują uszczypnąć swoje samochody na małej przestrzeni przed samochodem, powodując uszkodzenia i powodując uszkodzenia.

Być może będziesz musiał zrobić to samo, a jeśli nie masz ochrony, możesz uszkodzić zarówno samochód, jak i samochód przed sobą. Gumowy uchwyt tablicy rejestracyjnej i osłona zderzaka chronią przed uderzeniami, zarysowaniami i zadrapaniami przy niewielkim uderzeniu.